Život je příběh, který si píšeme sami ...

Po týdnu tu je sobota

21. dubna 2007 v 7:11 |  Pro dnešní den

PLNĚNÍ MÝCH KAŽDODENNÍCH POVINNOSTÍ MI PŘINÁŠÍ
bohatost příležitostí
k uvědomování si sebe sama.
ZEN ŘÍKÁ, ŽE KDYŽ ODHODÍME všechny své vědomosti - patří mezi ně i naše jméno, naše identita, úplně všechno, co jsme dostali od svého okolí - když se zbavíme všeho, co nám dali druzí, nabyde náš život nové kvality, jíž je nevinnost.
Tak bude ukřižována naše persona (maska), naše osobnost, a naše nevinnost dojde vzkříšení, staneme se znovu dítětem, znovuzrozeným.
Osho

Ze starce kolikrát vyzařuje dětinská radost ze světa. Obklopuje ho přirozený půvab, jako kdyby se smířil sám se sebou i s tím, co mu život přinesl. Zdá se, že hravě komunikuje s přírodou kolem sebe, jako by to byli ti nejlepší přátelé. Příroda pro něho symbolizuje hluboké odpoutání, uvolnění a svěžest. Odpovídá na přítomnost starce, je odrazem jeho kvalit.
Nevinnost, jejímž průvodcem je hluboká životní zkušenost, je dětská, ale ne dětinská. Nevinnost dítěte je krásná, ale nevědomá. Jeho nevinnost nahradí nedůvěra a pochybnosti, jakmile povyroste a uvidí, že svět je nebezpečné a hrozivé místo. Nevinnost plně prožívaného života je naproti tomu moudrá a přijímá neustálé proměny zázračného života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama