Život je příběh, který si píšeme sami ...

Začátek týdne - pondělí, hurá!

23. dubna 2007 v 7:00 |  Pro dnešní den
JISTĚ A NEOCHVĚJNĚ STOJÍM
NA SVÉM MÍSTĚ V BOŽÍM ŘÁDU
A ŠŤASTNĚ PLNÍM SVÉ ÚKOLY.
V SANSKRTU SE JMENUJE alaya vigyan, dům, do jehož sklepa neustále odhazujeme věci, které jsme chtěli udělat, ale kvůli svému společenskému postavení, kultuře, civilizaci jsme nemohli. Ale ony se tam všechny hromadí a ovlivňují velmi nepřímo naše jednání, náš život.
Přímo se s nimi nesetkáme, protože jsme je potlačili do temnoty, ale z té temné strany ovlivňují naše chování. Jsou nebezpečné. Držet v sobě všechny tyto zábrany je nebezpečné.
Je možné, že právě tyto věci když dojdou svého vyvrcholení, způsobují šílenství. Šílenství není nic jiného, než bod, k němuž všechna tato potlačení dojdou, když už je nelze kontrolovat. Šílenství je však na rozdíl od meditace přijatelné - a meditace je ta jediná cesta k tvému absolutnímu duševnímu zdraví.
Osho
Náš život je někdy pěkně a doslova celý zauzlovaný. Naše světlo uvnitř nás ještě září, ale snaha vyjít vstříc všem požadavkům a očekáváním druhých naši vitalitu téměř zadusila. Vzdáváme se veškeré své moci i vize, jen abychom byli přijati stejnými silami, které nás uvěznily. Nebezpečí potlačení přirozené energie v sobě je pro nás snad neviditelné, ale cítíme spoustu trhlin, které naše jednání a chování má. Čekáme výbuch?
Je před námi výzva k hledání léčivého ventilu pro tuto potenciální explozi. Je nezbytně důležité nalézt způsob, jak uvolnit jakékoli napětí a stres, které se v nás nahromadilo.
Tlučte do polštáře, skákejte nahoru a dolu, vyjděte do přírody a křičte pod širým nebem - udělejte cokoli, co otřese vaší energií a nechá ji volně proudit.
Nečekejte, až dojde ke katastrofě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama