Život je příběh, který si píšeme sami ...

Listopad 2015

Co nám vzkazují hvězdy

30. listopadu 2015 v 23:09 Veget centrum Zdice
Co nám hvězdy vzkazují?Je tady měsíc prosinec a s ním se blíží i závěr roku 2015.

Jaký je rok 2015?
Jsme spokojení?
Máme to, co mít chceme?

Hvězdy říkají, že ano. Máme přesně to, co mít chceme!
Copak? Má snad někdo z vás pocit, že to tak není?
Ale je!

To, co chcete, to máte! A víte proč? Je vám dána svobodná vůle. Víte o tom?

Je možné, že tady někdo z vás přestane číst, zavře tuhle předpověď a přejde k nějaké jiné, příznivější, milejší, líbivější … a to je v pořádku, máte právo vybrat si to, co chcete, je vám přeci dána svobodná vůle.


Pokud jste zůstali, tak jste možná zvědaví, co bude dál anebo patříte k těm, kteří se nad svým životem zamýšlejí a chtějí pochopit, proč se děje právě to, co se děje.
A tak se pojďte společně se mnou podívat dál. "I když - mám na vás jednu prosbu."

Na chvíli se zastavte, posaďte, uložte, zavřete oči a podívejte se zpátky letošním rokem. Dívejte se zpět bez kritiky, posuzování i slov typu - měla jsem udělat to, či ono. Nic takového, jenom pozorujte sami sebe během dnů, které jsou už za vámi. A prosím vás nespěchejte. Já tady ráda na vás počkám.

Zavřete oči.

….


Jste zpět?


Tak znovu začnu otázkou:
Jaký byl ten čas roku 2015, který máte již za sebou a právě jste se za ním ohlédli?

Ať doposud byl jakýkoliv, je už tento čas za vámi. Všechno jste zvládli tak, jak jste nejlépe uměli. Nesnažte se hledat chyby. Je to zbytečné, už nic nezměníte. Přijměte, že příště máte možnost udělat to jinak. Ne lépe, ale jinak. S jinými zkušenostmi, s jiným nadšením, zkrátka jinak.

Před námi jsou poslední dny roku 2015 a přinášejí nám různé možnosti a také zkušenosti. Pokuste se v tomto čase trochu zpomalit (oproti celému roku). To je hlavní poselství tohoto měsíce. Dopřejte si jít krok za krokem, nesnažte se už - už - už doběhnout vánoce, silvestr a hurá do nového roku.

Ne! Spěch není nikdy dobrým rádcem, natož právě v letošním prosinci. To, co by bylo to nejmenší, co by se vám mohlo přihodit, by bylo to, že jenom něco přehlédnete … a narazíte. Narazit můžete do někoho, něčeho nebo na někoho. A věřte, že tyto srážky nebudou v žádném případě příjemné. A víte proč? Protože nespěcháte jenom vy.

Další záležitosti, které jsou důležité, jsou také zapříčiněné spěchem - na něco či někoho zapomenete a věřte, že toto nebude zapomenuto vám. Ještě za pár let uslyšíte, že jste si nevzpomněli. A víte, co? Nejde o tu kritiku. Jde o to, že vás to opravdu bude mrzet a pak přijde sebekritika typu - "kdybych tenkrát…" a bude zcela zbytečná.

A do třetice ještě jedna rada - nepřehlížejte to, co je přímo před vámi. Nepřehlížejte lásku, možnosti a příležitosti, nepřehlížejte něco, co je přímo před vámi, jenom proto, že jste zaměřeni na to, co teprve bude. Ono by se mohlo stát, že to - či toho, koho přehlížíte teď, už ve své budoucnosti mít nebudete. A zase přijde ta lítost, že jste tenkrát… A ta vám nebude už k ničemu.


Poselství Luny na prosinec:

Od 1. do 11. prosince 2015 se Luna nachází ve své ubývající fázi a proto je toto období příznivé pro všechny záležitosti, které jsou ve stadiu upevňování, zachování a dokončení.
Luna v této fázi omezuje růst a pomáhá odstranit vše, co je nežádoucí.
Zamyslete se, co můžete ve svém životě během tohoto období upevnit, dokončit a případně odstranit?


11. 12. 2015 - Novoluní
Novoluní představuje nové začátky, ale také ukončení a vnitřní přeměnu.
Uvědomujete si v tento čas své tvůrčí myšlenky a nápady? Právě teď jsou totiž velmi originální a je třeba je využít, dát jim směr a formu. Máte před sebou mnoho možností, stačí si z nich jen vybrat.

Novoluní je vždy zlomem mezi dokončením a přívalem nové energie. Je možné, že tuto energii vnímáte jako napětí, netrpělivost či vzrušení, které může přecházet do podrážděných reakcí.
Cítíte aktivitu, ale nevíte, kterým směrem ji zaměřit? Máte pocit, že něco začíná? A přitom je to tak neuchopitelné? Hoříte nedočkavostí do něčeho se vrhnout?

Rada pro čas novoluní: Pokud pociťujete ve svém životě nespokojenost, ponořte se do sebe a zjistěte, odkud pramení. Jaký máte cíl, čeho chcete právě teď v životě dosáhnout? V jaké životní oblasti jste neuspokojeni? Podívejte se na sebe jinýma očima a buďte k sobě opravdu upřímní!

Novoluní tentokrát proběhne ve znamení Střelce a tak bude mít vliv na cesty a cestování, vzdělávání a rozšiřování vědomostí. Může vás nasměrovat na cestu k vašim cílům.

Nov je v prosinci spojen s planetou Mars a také s Černou Lunou. Tyto dvě planety jsou na jednom místě (v konjunkci) a mají pro vás poselství, které se týká minulých životů - přijde určitá zkouška spojená s vaší aktivitou a činorodostí. Máte znovu možnost nasměrovat své činnosti pro vás teď již "příznivým" směrem. Anebo ne? To je na vás!

Planeta Jupiter se v době novu nachází v blízkosti dračí hlavy, neboli vzestupného karmického uzlu a bude vám tedy nápomocna štěstěna příjemnými situacemi a různými náhodami, abyste nesešli ze své cesty, ale naopak se přiblížili svému životnímu úkolu. Více se můžete dozvědět ze svého osobního horoskopu.

Planeta Saturn se zase nachází na jednom místě (také v konjunkci) se Sluncem a Lunou a vězte, že vás Saturn bude pozorovat svým přísným pohledem, zda si umíte poradit s karmickými úkoly, před které jste nyní postaveni. Zkouška, o kterou se jedná, je u každého jiná - tady záleží na postavení planety Saturn v našem osobním (nativním) horoskopu. Jelikož se Saturn nachází ve Střelci, tak kromě jiného se tady u nás všech jedná o to, abychom byli pravdiví sami k sobě. Jak jste na tom právě vy? Máte pocit, že se ve vašem okolí nachází mnoho lhářů, podvodníků, zlodějů a násilníků? A víte proč tomu tak je? Odpověď hledejte sami v sobě! Venku ji nenajdete.
Od 12. do 25. prosince se Luna nachází ve své přibývající fázi, která je vhodná pro záležitosti, jež jsou v růstové fázi vývoje, stejně jako pro nové začátky. Pamatujte, že vše v tomto období roste rychleji. Opravdu vše.

25. prosince je Luna v úplňku ve znamení Raka

Úplněk nám přináší aktivitu, naplnění a vyvrcholení. Jeho nepříjemným projevem může být msta, urážlivost, přílišná sentimentalita a vyčerpanost. Při úplňku se projevuje náměsíčnost, nemoci se zhoršují a rány více krvácejí. Rodí se mnoho dětí. Také pociťujeme neklid a naše psychika je napjatá. Časté jsou také změny nálad, emoce nejsou stabilní. Také náš metabolismus pracuje pomaleji a organismus je více oslabený. Ženy bývají podrážděnější a chybí jim objektivita. Muži jsou naopak pozorní, vstřícní a mají větší zájem o sex.

Prosincový úplněk bude emotivní až přecitlivělý. Pamatujte, že tentokrát má vliv na finance, intuici, rodinu a domov.

V době kolem úplňku se bude pohybovat planeta Merkur, která je spojená s komunikací a pohybem, přes planetu Pluto ve znamení Kozorohu. Pluto je spojeno s karmou, mocí i bezmocí. Tento vliv může přinést důležitou osudovou situaci v pracovní oblasti. A tak si včas uvědomte, jaké podepisujete smlouvy a uzavíráte dohody. Také se zamyslete, s jakými názory se ztotožňujete a zda žijete skutečně svoji pravdu. Porozhlédněte se kolem sebe, ve vašem okolí se nachází někdo, kdo se vám již nějaký čas snaží pomoci. Proč stále tuto pomoc odmítáte? Bojíte si přiznat, že pomoc už potřebujete?

Od 26. prosince je opět Luna v ubývající fázi, takže zase přichází doba vhodná pro upevňování a dokončování. A nejen letošního roku. Na druhou stranu máme právě v tomto čase všichni možnost "dokončit" rozdělané a "odstranit" zbytečné.Malý náhled a rady pro jednotlivá znamení:

Beran

Milý Berane, uvědom si svoji sílu a odvahu. Před tebou je cílová rovinka roku 2015 a teď se teprve ukáže, jestli jsi správně rozložil své síly, anebo si je už vyčerpal na boj se životem během roku?
Pokud si právě teď uvědomíš bohatství svých schopností, pak už nebudeš muset bojovat o své místo na Slunci. Všechno, cos měl udělat do konce tohoto roku, jsi již udělal. A tak prosinec by měl být pro tebe čase uvolnění se od povinností i starostí.
Porozhlédni se kolem sebe. Ten největší poklad, o který usiluješ nebo který hledáš, máš přímo nadosah. Právě ty nepřehlížej to, co máš vedle sebe.
Můžeš si prožít hezký měsíc. V rodině a s blízkými lidmi prožiješ štěstí a pohodu. Také je možné, že ti na účet přijdou již dlouho očekávané peníze.

Býk

Milý Býku, ty si buď vědom své houževnatosti a touhy mít všechno to, co chceš. Máš v sobě neutuchající sílu, která tě vede dál a ukazuje ti všechno to, co bys mohl potřebovat.
Pro tebe je vždycky důležitá jistota a zabezpečení, a přesto tento měsíc po tobě chce změnu směru - nic není tak důležitého a potřebného pro tvůj život, jako láska. A láska je něco, co se nedá zvážit ani někam zavřít. Láska žije tam, kde je svoboda. A to je poselství pro tebe. Dopřej svobodu sám sobě i všem kolem. Netlač na druhé svojí láskou, nechtěj druhé zachránit před nimi samotnými. Nesnaž se je učinit šťastnými. To nejde. Naopak, s láskou přijmi, že každý má své vlastní schopnosti k přežití i žití.
Máš možnost právě v těchto dnech potkat ztraceného přítele anebo vzplaneš láskou. Určitě neseď doma v koutku, ale vycházej co nejčastěji mezi lidi, do světa. Otevři své srdce a těš se z toho, co ti život nabízí.


Blíženci

Milí Blíženci, jste vždycky tam, kde je vás třeba. Tudíž není nutné, abyste se i v prosinci snažili jít dvěma cestami nebo chtít být na dvou místech naráz. To se vám nepodaří ani teď. Ale na druhou stranu to, co se vám podařit může - bude to, že na poslední chvíli, asi tak za minutu dvanáct, dokončíte to, co už vypadalo, že dokončeno nebude. Tentokrát se opravdu nebojte nechat něco na poslední chvíli. Dobře to dopadne.
Nezlobte se, že se někdy někde zaseknete, nenadávejte na dopravu, nadřízené nebo život. Pochopte, že nemá smysl hledat jakékoliv "onyny", které mohou za to, co vy zatím nemáte. Počkejte si, ono to, co chcete, k vám už míří. Jenom to potřebuje určitý čas, aby se to k vám dostalo. A tak si hezky kolem sebe a v sobě ukliďte a buďte trpěliví. Chápu, že je to pro vás něco, co si zatím nedokážete představit. No vidíte, prosinec, vás rád trpělivosti naučí. Anebo, že by i leden?... únor?... no, to poznáte sami.

Rak

Milý Raku, kampak se to ženeš? Copak to na tebe začalo působit od vedlejšího znamení Blíženců? Ty máš také chuť zvládnout hodně věcí najednou a vydat se více cestami? Prosím tě pochop, že to, co je vlastní někomu jinému, nemusí odpovídat tobě. Ale zase na druhou stranu, změna je život. A tak je možné, že i tys začal toužit pozměnit svůj zaběhnutý způsob života. A tak tedy jo. Změna míří do tvého života a ty si s ní musíš poradit sám. Jsi šikovný, tvořivý, tak to všechno dění na konci roku zvládneš. A určitě s přehledem.
Všechno dobře dopadne. Ve vztazích i ve financích. Jenom se prosím tě na sebe nezlob, že si začátkem toho dalšího roku budeš potřebovat trochu odpočinout. A věř, že si to opravdu zasloužíš. A příští rok tolik nespěchej. A teď už tuhle radu ber prosím tě opravdu vážně. Do tvého života totiž opravdu míří něco velmi zajímavého a ty bys tomu mohl utéct, protože se stále honíš za štěstím pro všechny své blízké.


Lev


Milý Lve, jsou věci, které tě na konci roku zaskočí, možná i pozdrží od něčeho, čeho bys rád dosáhl. Ale věř, že ty to všechno zvládneš s grácií sobě vlastní. I když, za jakou cenu? Možná by bylo už na čase ukázat ostatním, jak ti ve skutečnosti je, co říkáš? Už pořádně dlouhou dobu za sebou vláčíš minulost, která k tobě patří, a ty se jí v žádném případě nezbavíš tím, že budeš dělat, že neexistuje. A víš, co? Ty se bojíš něčeho, co ti může být velmi nápomocné. Takže už konečně pochop, že síla je v přijetí slabosti.
To, co hledáš, najdeš. A tvé štěstí je velmi blízko. Otevři své srdce lidem, které máš kolem sebe. Neboj se, nepřestaneš být tím králem, kterým jsi byl doposud. Naopak, skutečně se jím můžeš stát. Jenom si nenalhávej, že to všechno chceš zase zvládnout sám. Vždyť nemusíš, máš kolem sebe tolik milujících lidí, kteří budou mít konečně radost, že ti mohou také podat pomocnou ruku.


Panna


Milá Panno, ty taky? Proč i ty tolik spěcháš, abys to, co nechceš vidět, už měla za sebou. Ty prosím tě opravdu nechtěj, aby místo prosince byl už červenec. To přeci není tvůj styl. Klidně si sedni, užij si krásný adventní čas ve společnosti svých blízkých. Můžeš, protože na rozdíl od jiných už máš uklizeno, snad i napečeno a dárky zabalené. A pokud ne, tak se neděs, že právě ty jsi ta Panna, která nežije podle správných pravidel. O nic nejde, jenom se teď v tobě trochu víc probudila Ryby (tvé opoziční znamení).
Možná to bude tvému okolí divné, ale ty si s tím vším asi letos opravdu starosti neděláš. Máš totiž v záloze nový plán, něco na co se moc těšíš a už bys ráda, aby to tady bylo. A tak znovu připomínám, že z prosince červenec neuděláš. I když, kdo ví? Příroda to možná má také trochu popletené. A ty žiješ v souladu s přírodou, že?


Váhy


Milé Váhy, vy jste takové krásné a vyvážené. I letos, kdy všichni někam spěchají, tak vy si užíváte to, co vám život nabízí. Jenom čas od času zvažujete, jestli byste se neměli také trochu přidat k tomu davu spěchajících. Kdepak, nepřidáte. Máte sice touhu zažít něco krásného, ale ne za každou cenu.
Před vámi je doba, kdy můžete dořešit a vyjasnit si jakékoliv rozepře a spory. A tím dojde ke sladění různých protikladných zkušeností z minulosti. Jakmile toto bude urovnáno, probudí se ve vás touha poznat nepoznané a nové a tím si obohatit svůj vlastní život. Čeká vás rozlet, ale můžete s ním klidně počkat do příštího roku.


Štír


Milý Štíre, znáš svoji moc a umíš ji s láskou uplatňovat ve svém životě. Čeho se bojíš? Co ti chybí? Je to láska nebo jistota? Tobě však vůbec nic chybět nemusí. Jsi velmi bohatý a zkušený, jenom se nějak bojíš ukázat to všechno, co znáš a umíš. Proč? Máš snad za sebou nepříjemné zkušenosti a nechceš riskovat? V lásce nebo v kariéře?
Pokud máš nějaký takový strach, přijmi ho a pochop, že se strachem to dál už nepůjde. Ty totiž máš před sebou opravdu zajímavé nabídky a příležitosti a jenom je od sebe již nějaký čas odsouváš. A to je škoda. Škoda pro tebe i pro všechny, které máš kolem sebe. Máš před sebou dveře, které stačí pouze otevřít. A za nimi je láska i hojnost. Tak, co uděláš? Necháš je tam stát i příští rok?


Střelec

Milí Střelče, je čas proměny, změny a transformace. Teď už před minulostí neutečeš. Takže se zastav, otoč a přijmi to všechno, co máš za sebou. Je to velké bohatství, jenom je možná ukryté v bahně. Ale pamatuj, že z bahna vyrůstají i krásné lekníny, které potom tolik obdivujeme.
Míříš k novým cílům, a to bys mohl být rád, co říkáš? To umíš. Jenom to, co neumíš, je nutné se teď naučit. A víš, kde se to naučíš? Ve své minulosti. Ty už totiž dávno všechno znáš, jenom jsi to raději zapomněl, protože ses příliš rychle chtěl dostat k tomu, co máš před sebou. A tak než otevřeš ty nové dveře, je nutné přijmout své kořeny - rodiče, které mohou vyrůstat i z bahna. Zvládneš to? Pak teprve můžeš jít dál a otevřít se naplno hojnosti.


Kozoroh

Milý Kozorohu, jsi vytrvalý a houževnatý, už dlouhou dobu se snažíš dosáhnout na to, na co ostatní nedosáhnou. Už ses někdy zamyslel, proč to všechno děláš? Vždyť tobě stačí tak málo, jsi nenáročný a dokážeš přežít s málem. A přesto máš tendenci stoupat stále výš a výš a nakládat na sebe mnohem víc než jiní. Máš z toho radost?
Co ti udělá radost? Nevíš? Bojíš se to zjistit? Máš snad pocit, že toho, co by ti skutečně udělalo radost, stejně nedosáhneš a tak si stále nakládáš další a další břemena, abys v sobě utlumil touhu? Teď však stojíš před pravdou a ta tě nechce pustit dál, dokud ji do svého života nepřijmeš a nepřiznáš si ji. Asi to pro tebe nebude nic jednoduchého, ale je to opravdu nutné. Nemůžeš si lhát, nemůžeš lhát jiným. Pravda a upřímnost k sobě, je to, co ti může pomoci najít radost. A radost je teď tvým nejvyšším cílem.


Vodnář

Milý Vodnáři, cos měl do konce roku udělat, jsi už ke dnešnímu dni dávno splnil. A tak si teď chvíli sedni a odpočiň, protože dveře č. 2016 se ještě neotevřely. Jejich otevírací doba bude 01012016. Kam jsi tolik spěchal? Máš něco společného s Kozorohem a chceš v sobě zadupat touhu, bolest, lásku, radost a to všechno, co bys rád měl a nemáš? Chceš se upracovat? Tak to už nedělej. Přestaň se bát svátečních dnů a naopak si je krásně užij.
Dej lidem kolem sebe najevo, že je máš rád, že je potřebuješ mít kolem sebe, i když jsi rád i sám a svobodný. Je zkrátka čas od času nutné pozměnit své navyklé způsoby chování a udělat něco úplně jinak a to tobě, králi změn, přeci nemusí vůbec nikdo připomínat. Užij si krásné dny svátků, vyplakej se, zasměj se a pak teprve projdi těmi novými dveřmi, za kterými na tebe čeká to, co bys vůbec nečekal.


Ryby

Milé Ryby, dočkaly jste se. Jako vždycky. S vámi přichází konec zvěrokruhu a i vám je připomínáno, že konec roku se blíží. Je možné, že jste mnoho věcí a záležitostí během letošního roku potřebovaly pochopit a přijmout. Prošly jste mnohými změnami a to nejenom v tomto roce, ale i v letech předešlých. Už si pomalu začínáte na změnu zvykat a za to k vám přichází odměna v podobě uklidnění rozbouřených vod i situací.
Máte za sebou mnoho zkušeností, ze kterých právě teď můžete čerpat a poučit se. To, co je pro vás teď opravdu důležité, je klid a mír ve vašem nitru. To je bohatství vnitřní, které potom odráží i bohatství vnější. Buďte si toho vědomé. Nebojte se teď chvíli plout s proudem a ne proti němu. Nemusíte se stát žralokem, abyste dosáhly toho, po čem toužíte. Naopak umírněte svoje chování, vnímejte své pocity a naslouchejte intuici, pak se před vámi ukáže nová cesta, která vede nejen ke dveřím č. 2016, ale také k hojnosti na všech úrovních.


Rada na závěr:

Nehledejme výjimečné chvíle,

ale naopak uvědomujme si výjimečnost, kterou v sobě každé chvíle má.

Mikulášská ve Vegetu

19. listopadu 2015 v 22:37 Veget centrum Zdice

Mikulášská ve Vegetu

V pátek - 4. 12. 2015 k nám do Vegetu přijde Mikuláš.


Máte zájem přijít se svými dětmi na naši "mikulášskou"?


Rádi vás u nás uvítáme.


Počet míst je však omezený, a proto se přihlaste nejpozději do 1. 12. 2015

na telefonním čísle: 607 600 024 nebo přes email: ivanajustychova@centrum.cz,

případně přímo ve Veget centru ve Zdicích, kde zájemcům podáme bližší informace.


Vstupné pro dítě (cena za mikulášskou nadílku) je 70 Kč.Těšíme se na vás - Mikuláš, čert, anděl a překvapení

Moudrost přírody

17. listopadu 2015 v 20:18 Veget centrum Zdice

Z mého menu:


Věříte v moudrost přírody?

Já ano. A mám pocit, že nám příroda stále ukazuje co je vhodné a co ne!
Příroda je moudrá a co my, lidé? Uvědomujeme si, že jsme její součástí?
Že ji potřebujeme? A ona nás také!

Máte chuť dát svůj život, své tělo, svou mysl, své pocity a své "cokoliv" do
rovnováhy?

Pak je tu pro vás tento seminář, který vám nabízí i příležitost pochopit, že
právě příroda je náš věrný rádce a učitel.

Půjde nám to?

Na začátek jsem pro vás připravila seznámení se s vaším "vnitřním bubákem či
strašákem", zkrátka s vašimi strachy a obavami. Strach můžete mít jakýkoliv,
například z toho, že něco nezvládnete, že se něco stane, že vám bude ublíženo
nebo snad, že něco či někoho nebudete mít ve svém životě, případně i z toho, co
si nedokážete vysvětlit.

I vy máte možnost seznámit se, se svým strachem,
ať se týká jakékoliv oblasti života.

Seminář se bude konat jednou měsíčně (v pondělí) a bude 3 - 4 hodinový.

Říkají vám něco "bachovky, aura soma, reiki, čakry, meridiány, kyvadlo,
kineziologie či rodinné konstelace"... toto a mnohé jiné bude součástí těchto
setkání.

Začínáme v pondělí 23. 11. 2015 v 17 hodin

ve Veget centru Zdice.


Cena jednoho setkání je 300 Kč.


Přihlásit se můžete na telefonním čísle: 607 600 024 (i sms).


Těším se na vás, Iva Justychová

Cvíčo Bajaja

17. listopadu 2015 v 18:39 Veget centrum Zdice

Odkaz na stránky Cvíčo s Anetkou a Leničkou:

Pavlínčina masáž

17. listopadu 2015 v 18:29 Veget centrum Zdice


Pavlínčino menu:
Masáže


Nabízím ajurvédské masáže, které dají do rovnováhy tělo i mysl a uvolní stažené svaly celého

těla a zároveň pomohou k relaxaci i naší přetížené mysli.


Pracuji s energií reiki.


Na masáže používám kvalitní oleje - jelikož kůže je největší orgán těla a cokoliv vstřebá, s tím si

pak musí poradit vnitřní orgány. Abychom je tedy nepřetěžovali, nejraději používám konopný

olej. Vitamín E, který je v něm obsažený, je antioxidační a je vhodný i pro suchou pokožku,

stejně tak pro klienty s lupenkou či atopickým ekzémem, oddaluje stárnutí pokožky a tvorbu

vrásek. Zlepšuje celkový stav pleti a mírní svědění.

Pomáhá při léčbě popálenin a hojení ran.

Nevyvolává alergické reakce.

V případě zájmu o masáž se můžete objednat na telefonním čísle: 724 705 750

Pavlínčino cvíčo s prvky jógy
Skvělé cvičení pro všechny, kteří mají málo pohybu, ale přesto se rádi hýbou.

Při tomto cvičení se důkladně protáhneme a zpevníme celé tělo a zároveň

uklidníme mysl a rozproudíme životní energii.


Cvíčo bude probíhat každý pátek od 17 hodin ve Vegetu.


Začínáme 27. 11. 2015


Cena 80 Kč za hodinu.


Na sebe pohodlné oblečení vhodné na cvičení.


Kdo má zájem, může se přihlásit (i sms) na telefonní číslo: 724 705 750

Akce ve Vegetu

12. listopadu 2015 v 8:09 Veget centrum Zdice

Menu našich aktivit:

Pátek 13. 11. - Neděle 15. 11. - víkendovka "Klíč k hojnosti"

Čtvrtek 19. 11. - od 9 hodin ve Vegetu - Cvičení s Anetkou a Leničkou

Sobota 21. 11. - od 10 hodin ve Vegetu - Síla přítomnosti - konstelační a prožitkový seminář

s tématem "Pranýř v našem životě"

Neděle 22. 11. - od 9 hodin - Felbabka - Cestou tarotu - začínáme s výukou

Pondělí 23. 11. - od 9 hodin ve Vegetu - Cvíčo s Lucií

Pondělí 23. 11. - od 17 hodin ve Vegetu - Moudrost přírody - seminář o zdraví i nezdraví

Středa 25. 11. - od 13 hodin ve Vegetu - Cvíčo s Jitkou - jóga pro děti od 3. let

Středa 25. 11. - od 14 hodin ve Vegetu - Hravý tělocvik s Jitkou - pro děti školou povinné

Středa 25. 11. - od 15 hodin ve Vegetu - Jitčina výtvarná dílnička pro šikovné ručičky

Středa 25. 11. - od 18 hodin ve Vegetu - Cvíčo s Lucií

Čtvrtek 26. 11. - od 9 hodin ve Vegetu - Cvičení s Anetkou a Leničkou

Pátek 27. 11. - od 15 hodin ve Vegetu - Cvíčo a relaxačka s Lucií

Sobota 28. 11. - od 10 hodin ve Vegetu - Kamarádím se svým životem

- konstelačně výukový seminář


Pokud vás zaujala jakákoliv aktivita, ozvěte se na mobil 607 600 024 nebo

na email ivanajustychova@centrum.cz, případně se informujte přímo ve Veget centru ve

Zdicích.Těšíme se na vás, Iva, Petr, Lucka a PavlínkaCvičení, hry a tvořivost s Jitkou

12. listopadu 2015 v 7:39 Veget centrum Zdice

Cvičení, hry a tvořivost s Jitkou

Jóga pro děti od 3 let (i pro jejich rodiče či prarodiče)

- cvičení s krátkou relaxací
Toto cvičení je možné doplnit veselým pískáním na flétničku, které pomáhá ke zdravému dýchání.

Středa od 13 hodin

Cena 80 KčHravý tělocvik pro děti školou povinné

- protahovací, posilovací a kompenzační cvičení pro děti.
Cvičení napomáhá správnému držení těla.

Středa od 14 hodin

Cena 80 KčVýtvarná dílnička pro šikovné ručičky

1,5 hodiny tvoření pro malé děti, někdy možno i pro maminky (babičky);
- před svátky a oslavami vztahujícími se k ročnímu období bude uspořádána i delší tvořivá dílna pro děti a rodiče, a to i s malým občerstvením (vánoční pečení, zdobení vajíček, maškarní masky, vynášení Zimy, čarodějnice...);

Středa (2x měsíčně) od 15 hodin (od 25. 11.)

Cena 120 KčČtenářský a dramatický klub

Toto čtení a hraní her se bude konat jednou za 14 dní a bude vždy tematicky zařazeno (například Pohádková babička, Putování za piráty, Strašidelné příběhy.....)
Součástí může být i scénické čtení.

Na začátku dubna nás čeká například akce "Noc s Andersenem", která probíhá po celé republice - většinou se spí v knihovnách a tak děti mohou spát ve Vegetu.

Středa (2x měsíčně) od 15 hodin (od 2. 12.)

Cena 80 KčVeselé pískání, zdravé dýchání

Základy hry na flétničku, nejedná se přímo o výuku hry na flétnu, jen částečně.
Spíše o to, naučit se správně a zdravě dýchat.

Středa (2x měsíčně) od 16 hodin (od 2. 12.)

Cena 80 Kč


Začínáme ve středu 25. 11. 2015 ve Veget centru ZdiceVezměte si na sebe pohodlné oblečení dle vlastního uvážení a přezůvky.Dále pro děti (i dospělé) připravujeme:


- O víkendech za hezkého počasí výlety a putování, kratší bojovky, delší výlety třeba i vlakem.

- Na začátku února, kdy už bude po zápisech do 1. třídy bude probíhat "kurz" přípravy na 1. třídu s názvem "My se školy nebojíme"
Tento kurz bude zaměřený především na grafomotorická cvičení, rozvoj sluchové a zrakové diferenciace, analýzy a syntézy, apod.

Bude mu předcházet krátká beseda i s rodiči, kde se Jitka ráda podělí o své rady a zkušenosti. V souvislosti s tím, budou mít rodiče možnost si i napsat o radu do Jitčina poradenského okénka nebo se s ní setkat osobně.


Vzkaz Jitky:

"Vím, že maminy, které mají prvňáčka poprvé, jsou často nejisté
(kdo by nebyl v dnešní době, kdy se na ně valí reklamy a nabídky programů, které často
zpochybňují úsilí a snahy rodičů). Ráda vám nabídnu své zkušenosti a rady. "

Cvičení s Anetkou a Leničkou

11. listopadu 2015 v 21:01 Veget centrum Zdice

Cvičení s Anetkou a Leničkou,je vhodné pro malé děti do 3 let a jejich doprovod - rodiče či prarodiče.
Hravým způsobem si vy i vaše ratolesti můžete protáhnout "svá tělíčka" a
dopřát si hodinku relaxu a pohody,
ve které si připomenete písničky, dětská říkadla i hravost.


Dopřejte si čas prožitý společně se svými dětmi - při cvičení, které může
napomoci i správnému vývoji dětí, stejně tak jako rozvoji soustředění se
na určitou činnost.
Dalším přínosem bude i kontakt s ostatními dětmi i dospělými.


Těšíme se na vás u nás - ve Veget centru Zdice,
a to každý čtvrtek od 9.00 hodin.

Začínáme 19. 11. 2015

Vezměte si na sebe pohodlné oblečení dle vlastního uvážení a přezůvky.

Cena za hodinu je 80,- Kč

Cvičící menu Lucie

4. listopadu 2015 v 21:44 Veget centrum Zdice

Další nabídka z našeho menu:

Cvíčo s Lucií


Úvod ke cvičení

Z dávné historie víme, že bojové sporty vycházejí z určité formy cvičení, které se soustředí na dýchání, udržení nebo zlepšení fyzické kondice a teprve poté, následují techniky obrany popřípadě útoku. To bylo v dávné historii jednou z hlavních podmínek přežití.
Dnes ovšem díky technologickému rozvoji bojujeme s opačným problémem - a to je nedostatek pohybu. Je úžasné, že technika nám pomáhá při každodenním pracovním, ale i soukromém životě. Ale naše fyzické tělo se tím oslabuje a tak zvaně i "leniví". Aby naše tělo volně a bezbolestně fungovalo, potřebuje pohyb. Pohyb, který děláme vědomě za účelem uvolnění. Proto Vám nabízím následující formy cvičení:

Meditační cvičení - Relaxační cvičení


Že neumíte meditovat - omyl. Každý z Vás už někdy nevědomky meditoval. A není to vůbec složitá záležitost - dokáže to opravdu každý a navíc je to pro tělo a mysl velice uvolňující záležitost, která se musí prožít.


Co je to meditace?

Ve zkratce je to stav, při kterém je naše hlava bez mnoha myšlenek. Je volná, čistá, prostě jen je.


Jak budeme meditace provádět?

Dopřeji vám řízené meditace. To znamená, že já vás povedu příběhem, při kterém si příjemně odpočinete, uvolníte svoje tělo a Vaše mysl bude zcela volná. Meditování bude probíhat v příjemném prostředí, které pro Vás vytvořím. Samozřejmě nesmí chybět vonné svíčky, tyčinky a relaxační hudba, která Vám pomůže při uvolnění. Pokud by všechno to bylo stále málo, využiji energii Reiki, která Vám pomůže k dokonalé relaxaci. Nebojte se ničeho, co neznáte, uvidíte, že se Vám to může zalíbit.
Pro sportovce se meditace využívají například jako nácvik sportovní techniky, dále jako rekonvalescence po úrazech, k osvojení si určitého pohybu nebo k uvolnění problematických partií na těle.

Jako absolventka Vysoké školy tělovýchovy a sportu Palestra moc dobře vím, jak je dnes velice důležité umět se uvolnit. Stres, nedostatek času, neustálý spěch - to jsou syndromy, které potkávají téměř každého. Je prokázané, že tento nezdravý styl života, dává zelenou vzniku civilizačních chorob. Je proto nutné začít především u sebe. Pojďte si udělat jednou týdně hodinu času a proč zrovna nezačít naším meditačním cvičením.
Cvičení na míči
Také už jste slyšeli, že byste měli cvičit?

Že je důležité se protahovat a uvolnit své tělo?

A kdo by neměl...

Na lidském těle jsou svaly, které mají tendenci se zkracovat. Má je opravdu každý. A nedostatkem pohybu nám mohou způsobovat bolest - například bolesti kříže, šíje, krční oblasti nebo hlavy. Proč bychom se tedy měli učit žít s bolestí, když můžeme tělo příjemně a bez bolesti protáhnout za pomocí cvičební techniky s míči.

V dnešní době je tato metoda cvičení velice žádanou a hlavně pro cvičence bezpečnou technikou, která při pravidelném opakování pomáhá s uvolněním svalových oblastí, které jsou předurčeny ke zkracování.

Cvičení na míči je technika, kterou se nejen uvolníme a protáhneme. Zároveň budeme tělo i postupně zpevňovat. Tedy až po řádném uvolnění se zaměříme na Vaše problematické partie, které jsou oslabené. Tím dokonale harmonizujeme svalovou soustavu na těle. A vězte, že to se Vám odvděčí tím, že bude plně funkční a hlavně bez bolesti. Po cvičení se budete cítit příjemně protaženi a připraveni se pustit do čehokoliv co si budete jen přát :-)Protahovací cvičení - strečink
Že je protahování nuda?

Že je to k ničemu?

Že Vás to nebaví?

Tak to jste asi ještě nenašli ten správný způsob nebo správnou techniku, která by Vás zaujala a pomohla vám zlepšit Vaši fyzickou kondici. Při správném strečinku se svalová vlákna protahují a zároveň se tím rozvíjí pohyblivost v kloubech. To znamená, že správné protahování předchází zkracování svalů a zároveň je to forma rehabilitace, která předchází například bolestem zad.
Jako masérka s několikaletou praxí vím, že ať už nás něco na těle bolí či ne, vždy najdu na vašem těle místo, které je zkrácené. Je proto potřeba se mu věnovat, aby nám nevznikaly již výše zmíněné bolesti. Strečink je také uznávaná metoda, která slouží jako prevence před poraněním - natažením nebo natržením svalu, zánětu šlach a poranění kloubu. Protahování je forma prevence a zároveň aktivně připravuje tělo na fyzickou zátěž.


Individuální cvičení


Jako absolventka Vysoké školy tělovýchovy a sportu Palestra Vám dále nabízím individuální formu cvičení. Pokud budete potřebovat poradit, jak správě začít cvičit, nebo jen nechcete chodit na skupinová cvičení - můžete využít individuální formu cvičení. Cvičební nebo relaxační program bude sestavován vždy dle Vašich individuálních potřeb. Stačí si jen říct - chci pro sebe začít něco dělat.Doufám, že Vás moje nabízené služby oslovily.

Kontaktovat mne můžete na tel.: 725 544 789

Nebo se můžete informovat přímo ve Veget centru ve Zdicích.Těším se na Vás, Lucie

Naše výukové menu

3. listopadu 2015 v 20:48 Veget centrum Zdice

Máte zájem porozumět více sami sobě,

pochopit svůj život,

nebo se naučit něco nového?


Pak je tady pro vás naše "škola hrou"První nabídka naší školy:


- výukové kurzy základů tarotu:


Poutník časem - tarot I.

Základní seznámení se s tarotem a také numerologií, astrologií

a runami. Cesta tarotem vás může nasměrovat v životě více

k sobě samým.

Můžete přijít se záměrem "chtít umět vykládat karty"

anebo se naučit vyložit si svůj život. To je úplně jedno.

To, k čemu dojdete, bude to, co opravdu potřebujete.

Výuka je doplněna příběhem na pokračování. Ke každé kartě

velké arkány a tudíž jedné lekci patří i příběh, který pokračuje

celou výukou a seznamuje nás vždy se záležitostmi dané

karty.V případě zájmu se můžete přihlásit prostřednicvím emailu: ivanajustychova@centrum.cz nebo

na mobil 607 600 024, případně přímo ve Veget centru ve Zdicích.


Těšíme se na vás u nás ...
MÁME OTEVŘENO

2. listopadu 2015 v 21:28 Veget centrum Zdice

Přijměte pozvání do Veget cafe a bistra,


které se nachází ve Zdicích v Husově ulici, čp.5,na místě, kde dříve bylo řeznictví a uzenářství ŠROUBEKDnes jsme otevřeli část našeho Veget centra ve Zdicích

a s radostí vás všechny zveme do naší kavárny a bistra.


Minulost a současnost...

Těšíme se na vás, Iva, Petr, Lucka a Pavlínka